Lösemili minik Onur'un, bir saatlik polis olma sevinci görülmeye değerdi

Hemşire annesinin de görevli olduğu hematoloji servisinde tedavi görmekte olan 5 yaşındaki lösemi hastası Onur Aydoğmuş'un polis olma hayali, 1 saatliğine de olsa gerçekleşti.

Lösemili minik Onur'un, bir saatlik polis olma sevinci görülmeye değerdi
Bu içerik 359 kez okundu.

İZMİR (AA) - Hemşire annesinin de görev yaptığı çocuk hematolojisi servisinde tedavi gören 5 yaşındaki lösemi hastası Onur Aydoğmuş'un polislik hayali, 1 saatliğine gerçek oldu. Polis üniformasını giyince büyük sevinç yaşayan Onur, hastane bahçesinde tur attığı ekip aracında polislere talimatlar yağdırdı, büyüyünce polis olacağını söyledi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Hematoloji Bölümü hemşirelerinden Nuray Aydoğmuş'un, 8 ay önce rahatsızlanan oğlu Onur'un da lösemi hastası olduğu ortaya çıktı. Aydoğmuş, görevli olduğu servise yatırdığı oğlunun tedavisiyle diğer lösemili çocuklar gibi ilgilenmeye başladı.

Oyun oynarken hep polis olmak isteyen Onur'un bu arzusu, anne Aydoğmuş ve aynı serviste görevli meslektaşı polis eşi Gülay Çolak Kızılırmak'ın dikkatini çekti.

Onur'a sürpriz yapmak isteyen Gülay hemşirenin durumu aktardığı polis eşi, İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'nın özel kalem müdüründen yardım talebinde bulundu. Uzunkaya, minik Onur'un hayalinin kısa bir süre de olsa gerçekleştirilmesi talimatını verdi.

Önce Doktorundan izin alınan Onur'a, özel hazırlanan yunus timi üniforması giydirildi. İzinle 1 saatliğine hastane bahçesine çıkarılan ve kapıda bekleyen iki motosikletli yunus timi ile bir ekip aracını görünce heyecanlanan Onur, kendisini karşılayan polislere selam verdi.

Daha sonra ekip otosuna bindirilen Onur, eşlik eden polisler ile hastane bahçesinde tur attı. Elindeki telsiz ile ekiplere direktifler veren ve polis aracının ışıklarını yakarak siren çalan Onur, suçluların yakalanması için talimatlar da yağdırdı.

 

lösemili onur çocuk hematolojisi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.