TİKA’dan Afganistan’da eğitime destek geldi

Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı, Afganistan’ın başkenti olan Kabil’de 5 bin üzerinde öğrencinin okumakta olduğu Bebe Serveri Sengeri okulunda kimya, fizik, biyoloji ve bilgisayar laboratuvarları kurdu.

TİKA’dan Afganistan’da eğitime destek geldi
Bu içerik 384 kez okundu.

KABİL (AA) - Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Afganistan’ın başkenti Kabil’de 5 bin üzerinde öğrencinin okumakta olduğu Bebe Serveri Sengeri okulunda kimya, fizik, biyoloji ve bilgisayar laboratuvarları kurdu.

Bebe Serveri Sengeri okulunda düzenlenen törene TİKA Kabil Koordinatörü Süleyman Şahin, Afganistan Eğitim Bakanlığı yetkilileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

TİKA Kabil Koordinatörü Şahin yaptığı açıklamada, Kabil’deki Bebe Serveri Sengeri okulunda kimya, fizik, biyoloji ve bilgisayar laboratuvarları kurduklarını ve okulun bazı diğer ihtiyaçlarını giderdiklerini söyledi. Bu yardımlar sayesinde okuldaki öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim alabileceğini söyleyen Şahin, Türkiye’nin Afganistan’a değişik alanlarda vereceği desteğin yine devam edeceğini vurguladı.

Bebe Serveri Sengeri Okul Müdürü Rabiye Abdullah ise Türkiye’nin sürekli Afganistan’a verdiği destek nedeniyle teşekkür ettiğini dile getirerek, TİKA’nın Bebe Serveri Sengeri okuluna 25 bilgisayar ile kimya, fizik ve biyoloji laboratuvarları için gereken tüm modern ekipmanları sağladığını bildirdi.

TİKA’nın aynı zamanda okul müdürlüğüne oturma takımı ile masa ve dolap yardımını da yaptığını ifade eden Abdullah, daha önce okulda bilgisayar, kimya, fizik ve biyoloji laboratuvarlarının bulunmadığını ve öğrencilerin okudukları dersleri deneme imkanına sahip olmadığını dile getirdi.

tika afganistanda eğitim.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.