THY Erzurum-Antalya uçak seferleri haftanın beş günü yapılacak aktarmasız seferlerle başladı

Türk Hava Yolları ErzurumAntalya seferlerini başlattı. Haftanın beş günü yapılacak aktarmasız seferlerle Erzurum ve yakın illerin potansiyeli ile turizme katkı sağlanması hedefleniyor

THY Erzurum-Antalya uçak seferleri haftanın beş günü yapılacak aktarmasız seferlerle başladı
Bu içerik 367 kez okundu.

ERZURUM (AA) - Türk Hava Yolları Erzurum-Antalya seferlerini başlattı. Haftanın beş günü yapılacak aktarmasız seferlerle Erzurum ve yakın illerin potansiyeli ile turizme katkı sağlanması hedefleniyor.

Türk Hava Yolları (THY), Erzurum-Antalya seferlerini başlattı. Haftanın beş günü yapılacak aktarmasız seferlerle Erzurum ve yakın illerin potansiyeli ile turizme katkı sağlanması hedefleniyor.

Seferlerin başlamasıyla Erzurum Havalimanında tören gerçekleştirildi. Antalya'dan havalanan uçak 149 yolcusuyla Erzurum'a ilk defa gelen Anadolu Jet, Erzurum'a iniş yaptı.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, burada yaptığı konuşmada, bugün yeni bir destinasyonun daha açıldığını bildirdi.

Azizoğlu, dünyanın önde gelen havayollarından biri olan THY'nin Erzurum-Antalya arasında seferlerini başlattığını belirterek, "İnşallah bu devam edecektir. Artık biz Erzurum'u Doğu Anadolu'nun merkezi olarak görüyoruz. Dünyanın Türkiye'ye açılan kapısı olarak da değerlendiriyoruz. Bundan sonra İran, Azerbaycan, Rusya ve Türki cumhuriyetlerden Erzurum'a, Erzurum'dan da Antalya'ya, Almanya'ya, Fransa'ya yeni bir havayolu ağının geliştirileceğine inanıyorum. Bugün bu uçuşun başlaması vesilesiyle de buna destek olan ve katkı sağlayan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum." diye konuştu.

"Sadece kentler değil Antalya ve Erzurum'un ticari, sosyal ve turizm hayatları da birbirine bağlanacak"

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de Anadolu Jet ile birlikte ülkenin iki önemli metropol şehrini havayoluyla birbirine bağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Sekmen, Türk havacılık sektörünün önemli bir aşama kaydettiğini aktararak, "Buna bugün bir yenisini daha ekliyoruz. Çünkü biri yaz turizminin merkezi Antalya diğeri kış turizminin merkezi Erzurum'u birbirine bağlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Her iki kentte keşfedilmeyi bekleyen güzellikler olduğuna dikkati çeken Sekmen, şöyle devam etti:

"Sadece kentler değil aynı zamanda Anadolu'nun kültür mozaiğini oluşturan Antalya ve Erzurum'un ticari, sosyal ve turizm hayatları da birbirine bağlanacak. İnanıyoruz ki bu önemli yatırımla birlikte bu iki şehrin turizm destinasyonları canlanacak, her iki şehirde keşfedilmeyi bekleyen nice güzellikler ortaya çıkacak."

Sekmen, iki şehir arasındaki seferlerin salı ve cumartesi hariç, beş gün karşılıklı olarak gerçekleşeceğini kaydetti.

"Anadolu Jet'in Anadolu'ya ilk uçtuğu yer Erzurum"

Anadolu Jet Pazarlama ve Satış Müdürü Murat Yağmur ise Anadoluyu birbirine bağlama misyonlarına bir yenisini daha eklediklerini belirterek, "Erzurum gerek sosyo-ekonomik yapısı gerekse tarihi kültürel zenginlikleriyle ülkemizin adeta göz bebeği ve Anadolu Jet için de önemli bir merkez. Çünkü Anadolu Jet'in Anadolu'ya ilk uçtuğu yer Erzurum. Bu anlamda bizim için de önemli bir yere sahip." dedi.

Erzurum-Antalya aktarmasız uçak seferi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.