Türkiye darbeye karşı birlik oldu ve ayakta

Trabzon, Rize, Giresun, Bayburt'ta ve diğer tüm illerde vatandaşlar İstanbul ve Ankara'daki darbe girişimine tepki gösterdi.

Türkiye darbeye karşı birlik oldu ve ayakta
Bu içerik 602 kez okundu.

GİRESUN (AA) - Trabzon, Giresun, Bayburt ve Rize'de vatandaşlar İstanbul ve Ankara'daki darbe girişimine tepki gösterdi, hükümet ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine slogan attı. 

Trabzon Emniyet Müdürlüğü önünde özel harekat polisleri önlem aldı. Valilik binası giriş ile çıkışlarında ve belirli noktalarda da polis ekipleri önlem aldı.

Meydan Parkı Atatürk Alanı önündeki Ak Parti Trabzon İl Başkanlığı binası önünde toplanan vatandaşlar ellerinde flamalar, bayraklar ve müzik eşliğinde "gün birlik olma, vatana millete sahip çıkma günüdür, dik dur eğilme Trabzon seninle" şeklinde sloganlar attı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı okundu.

 

Zaman zaman araçlar da bu sloganlara korna çalarak destek verdi. AK Parti İl Başkanlığına gidiş yolunda araç kuyrukları oluştu.

 

 

AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, parti binası balkonundan yaptığı konuşmada, ülkenin vermiş olduğu destekle tüm düşmanların bertaraf edildiğini belirterek, "Biz Çanakkale'den geldik, bizler Kurtuluş Savaşlarını, bizler 27 Mayıs'ların, 28 Şubat'ların hepsinin sonlarının ne olduğunu gördük. Millet olarak birlik beraberlik içerisinde, el birliğiyle devam edeceğiz. En büyük Türkiye başka büyük yok." dedi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Sahil Cora da Allah'ın izniyle 14 yıllık iktidarları döneminde hiçbir darbeye boyun eğmediklerini ifade ederek, "Bundan sonra da eğmeyeceğiz. Bundan sonra da Cumhurbaşkanı reisimizin kılına zarar gelmesine müsaade etmeyeceğiz. Abdestimizi aldık bekliyoruz, bütün siyasilere sesleniyorum, milli iradeye sahip çıkma günüdür. Gün bugündür." diye konuştu. 

AK Parti İl Başkanı Haydar Revi de sonuna kadar parti binasını, tüm Trabzon'u savunacaklarını kaydetti. 

- Rize

Rize'de ise sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar AK Parti Rize İl Başkanlığı binasında toplandı. Bazı vatandaşlar ellerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafıyla slogan attı. 

AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, parti binasının önünde bir konuşma yaptı. Vatandaşlar daha sonra Atatürk Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. 

- Giresun

Giresun'da da polis ekipleri hükümet konağı çevresinde önlem aldı. Vatandaşlar ise ellerinde Türk bayraklarıyla AK Parti İl Başkanlığı önünde toplanarak hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine sloganlar attı. 

AK Parti İl Başkanlığı önündeki toplanan vatandaşlar nedeniyle yol trafiğe kapandı. Daha sonra vatandaşlar Gazi Caddesi üzerinden sloganlarla yürüdü. 

- Bayburt

Bayburt'ta da Valilik önünde ve Saat Kulesi Meydanı'nda toplanan vatandaşlar darbe girişimine tepki gösterdi. Vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Valilik binası önünde toplandı. Vatandaşlara, araçlarıyla buradan geçenler de korna çalarak destek verdi.

darbe girişimi türkiye ayakta fetö darbeci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.