Emekli polis müdürü 15 temmuz gecesi WhatsApp'tan darbe teşebbüsüne direnilmemesi çağrısı yapmıştı

Paralel yapı ile ilişkisinden dolayı emekli edilen, FETÖ'nün darbe teşebbüsü soruşturması kapsamında gözaltına alınan emekli polis müdürünün, 15 Temmuz gecesi "WhatsApp" grubu üzerinden yaptığı yazışmalar ortaya çıktı.

Emekli polis müdürü 15 temmuz gecesi WhatsApp'tan darbe teşebbüsüne direnilmemesi çağrısı yapmıştı
Bu içerik 597 kez okundu.

ANKARA (AA) - Paralel yapıyla ilişkisinden dolayı emekli edilen, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan emekli polis müdürünün, 15 Temmuz gecesi "WhatsApp" grubu üzerinden "darbe teşebbüsüne direnilmemesi" çağrısı yaptığı yazışmalar ortaya çıktı.

Emekli polis müdürü Z.T, 15 Temmuz saat 22.39'da "değerli abiler" hitabıyla başladığı yazışmasında, emniyetten gelen emirlerin yerine getirilmemesi ve darbe teşebbüsüne direnilmemesi çağrısını içeren paylaşımda bulundu.

Paralel devlet faaliyetlerinden dolayı bir süre önce emekli edilen Z.T'nin, oluşturulan "WhatsApp" grubu üzerinden yaptığı paylaşımları şöyle oldu:

"Değerli abiler, şu an askerler yönetime müdahaleye başladı. Herkes işini gücünü bıraksın. Bulunduğu yerde arkadaşlarını yönlendirsin ve askerlerin müdahalesine yardımcı olmalarını temin etsin. Direnmesinler. Direnen emniyet müdürlerine engel olsunlar. Her ilden ve bölgeden yapılan müdahale konusunda bilgi alalım. Bu stratejiyle hareket edip bizi her yerden bilgilendirin. Düzgün not yazın. Askere direnmesin arkadaşlar. Direnenlerin direncini kırsınlar. Özellikle özel harekatta ve çeviktekiler askere teslimiyet gösterip menfilerin direnci kırılsın."

"Zincir kursunlar" paylaşımı


"Herkese ulaşılması ve 'abilerin', emniyetten gelen emirleri yerine getirmemesi" çağrısının yapıldığı paylaşımda, herkesin Genelkurmay'a gitmesi istendi.

Paylaşımda, "Devreler birbiriyle bağlantı kursun. Zincir kursunlar. Haberdar olmayan kalmasın. Emekliler dahil silahını alıp Genelkurmay'a gitsin. Ankara'da muvazzaf ve emekli olan kim varsa silahını alıp Genelkurmay, Emniyet Genel Müdürlüğü, Ankara Emniyet, KOM, TEM ve Yıldız'ın önüne giderek herkesi indirsin. Bu konuda askere yardımcı olsun. Kimse evinde durmasın. Duran vebaldedir. Herkese duyurun." ifadeleri yer aldı.

 

Emekli polis müdürü zincir kursunlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.