100 yaşındaki nine demokrasi nöbeti'ne katıldı

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine karşı devam eden "demokrasi nöbetine" 100 yaşındaki Hamide Nine de katıldı.

100 yaşındaki nine demokrasi nöbeti'ne katıldı
Bu içerik 547 kez okundu.

SAMSUN (AA) - Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı devam eden "demokrasi nöbetine" 100 yaşındaki Hamide Nine de katıldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan ve demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlar arasında yer alan Hamide Aslan, gençlerle sabaha kadar nöbet tuttu.

100 yaşındaki nineyi demokrasi nöbetinde gören Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da duygulu anlar yaşadı. Şahin ve Yılmaz, Hamide Ninenin elini öptükten sonra bir süre sohbet etti.

Türkiye'deki tüm ihtilallerin canlı tanığı olduğunu belirten Aslan, ülkenin geleceği için sokağa çıkarak nöbete başladığını anlattı.

İhtilaller döneminde çok zorluk çektiklerini ve o dönemleri tekrar yaşamak istemediğini vurgulayan Hamide Aslan, "Kardeş kardeşe küstürüldü. Çok canlar kaybedildi. Bu seferki darbe girişimi, devletin gücü sayesinde atlatıldı. Allah böyle fenalıklar düşünenlere fırsat vermesin. Ben buradaysam, herkesin buraya gelip ülkesini savunmasını isterim." dedi.

Hamide Nineyi "asırlık koca çınar" diye nitelendiren Yusuf Ziya Yılmaz ise "Vatanı savunmanın dili, dini, yaşı olmadığını bir kez daha gösterdi Hamide Ninemiz bizlere. Bir asırlık koca çınar Samsun meydanına gelmiş nöbet tutuyor. Ülkemizi koruyor, kolluyor. Allah Hamide Ninemize ve onun gibi meydanları dolduran tüm hemşehrilerimize güç, kuvvet versin." ifadesini kullandı.

Muhabir: İlyas Gün

demokrasi nöbeti yaşlıları Yusuf Ziya Yılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.