Halep'te durum çok kötü ve uluslararası kamuoyu bunu seyretmekte

Halep Sağlık Müdürlüğü, ''Rejim ve ortakları her gün Halep'e saldırıyor. Kentte insani durum çok kötü ve tüm uluslararası kamuoyu bunu seyrediyor.'' açıklamasında bulundu.

Halep'te durum çok kötü ve uluslararası kamuoyu bunu seyretmekte
Bu içerik 362 kez okundu.

HALEP (AA) - Halep Sağlık Müdürlüğünün yaptığı yazılı açıklamada, rejim ve Rusya'nın saldırıları altındaki kentte sağlık hizmetlerinin verilemez hale geldiğini belirterek uluslararası kamuoyundan kentteki insani durumla ilgili harekete geçmesini istedi.

Açıklamada, rejim ve onun ortağı Rusya tarafından Halep'e yapılan saldırılar nedeniyle kente tıbbi malzeme ile ilaç girişinin yapılmadığını ve kentten hiçbir yaralının çıkartılamadığını duyurdu.

Harabeye dönen kente yönelik saldırıların sistematik ve yoğun bir şekilde devam ettiği belirtilen açıklamada, ''Saldırılarda Beyan, Dekak, Hakim hastanesi, Seyide Zehra hastanesi ile Kan merkezi ve Tabib Şeri hastaneleri hasar görerek kullanılmaz hale geldi.'' denildi.

Kentte düzenlenen hava saldırılarında her gün onlarca insanın öldüğü kaydedilen açıklamada, kuşatma altındaki kentte 350 bin sivilin durumunun kötü olduğu ifade edilen açıklamada, ''Rejim ve ortakları her gün Halep'e saldırıyor. Kentte insani durum çok kötü ve tüm uluslararası kamuoyu bunu seyrediyor.'' ifadeleri kullanıldı.

Uluslararası kamuoyundan rejimin ve ortaklarının kentte yönelik saldırıların durdurulması ve harekete geçilmesi istenilen açıklamada Halep'te olanlardan tüm uluslararası kamuoyunun sorumlu olduğu kaydedildi.

Yapılan bildiride, kuşatma altındaki kentte acil yardımda bulunulması da talep edildi.
 

Halep'te durum Halep Sağlık Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.