Elton John FETÖ'nün darbe girişimine tepkisini Türkiye'ye destek mektubu göndererek gösterdi

Dünyaca ünlü şarkıcı Sir Elton John, EXPO 2016 Antalya'da vereceği konser öncesi gönderdiği mektupta, FETÖ'nün darbe girişiminin, Türkiye'deki güzelliklerin üzerine gölge düşüremeyeceğini bildirdi.

Elton John FETÖ'nün darbe girişimine tepkisini Türkiye'ye destek mektubu göndererek gösterdi
Bu içerik 555 kez okundu.

ANTALYA (AA) - EXPO 2016 Antalya Ajansından yapılan yazılı bildiriye göre, EXPO'ya mektup gönderen dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Sir Elton John, EXPO 2016 kapsamında 9 Eylül’deki düzenlenecek konserine çıkacağını kaydetti.

Mektubunda, FETÖ'nün darbe girişimi olaylarından üzüntü duyduğunu ifade eden John, yaşananların demokrasi ve özgürlük ortamını bozmak için yapıldığına işaret etti.

John, mektubunda, "Türkiye'yi önceki konserlerimden biliyorum, yapılanlar güzelliklerin üzerine gölge düşüremez. 9 Eylül'de Türkiye'deki EXPO 2016 Antalya konserimi büyük bir zevkle gerçekleştireceğim." ifadelerini kullandı.

"Yaşananları bir 'baş ağrısı' olarak nitelendirdi"

EXPO 2016 Antalya'nın "Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya" sloganıyla açıldığına dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"EXPO 2016 Antalya'da müziğin evrensel dili birleştirici güç olmaya devam ediyor. 1970'lerden bu zamana kadar 250 milyondan fazla albümü satılan ve gelmiş geçmiş en büyük şarkıcılar arasında gösterilen Elton John, Türkiye'nin 15 Temmuz tarihinde yaşadığı olaylara duyarsız kalmayarak bir mektup kaleme aldı ve EXPO 2016 Antalya Ajansı'na elektronik posta ile iletti. Türkiye'yi çok yakından tanıdığını belirten John, mektubunda yaşananları bir 'baş ağrısı' olarak nitelendirdi.

Muhabir: Levent Kişi

Sir Elton John şarkıcı Elton John EXPO 2016 Antalya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.