Medeniyetler Korosu 15 Temmuz şehitleri için söyleyecek

Üç semavi dinin ve 6 mezhebin üyelerinin yer aldığı Antakya Medeniyetler Korosu, yeni sezonda farklı dillerde seslendireceği tüm eserlerini darbe girişiminde hayatını kaybedenlere armağan edecek.

Medeniyetler Korosu 15 Temmuz şehitleri için söyleyecek
Bu içerik 1615 kez okundu.

HATAY (AA) - İmamdan papaza, gazeteciden emekli memura, ev hanımından öğretmen ve öğrenciye, üç semavi din ile 6 mezhebin üyelerinin buluştuğu Antakya Medeniyetler Korosu, yeni sezon konserlerindeki tüm şarkılarını 15 Temmuz şehitleri için seslendirecek.

Kurulduğu 2007 yılından bu yana ''Yaradılanı seviyorum, Yaradan'dan ötürü'' felsefesini dünyaya göstermek için faaliyetlerini sürdüren, farklı meslek gruplarından Alevi, Sünni, Ermeni, Katolik, Musevi ve Ortodoks'ların yer aldığı koro üyeleri, 2016-2017 yılı yeni sezon hazırlıklarına başladı.

Haftanın belli günlerinde tarihi Antakya evinin restore edilmesi sonucu yaptırılan Medeniyetler Evi'nde buluşan koronun gönüllü üyeleri, repertuvarlarına aldıkları eserlerin provasını yapıyor.

İngilizce, Türkçe, Arapça, Romanca, Çerkezce ilahi ve türkülerle barış ve kardeşliği eserlerinde işleyen koro üyeleri, bu yılki yeni sezonda seslendirecekleri tüm eserleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlere armağan edecek.

Medeniyetler Korosu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.