'Kapı profili'nden arabasıyla engelli oğlunu gezdiriyor

82 yaşındaki Zarife Yıldırım, özenle bakıp büyüttüğü 58 yaşındaki engelli oğlunu, köydeki demirci ustasının kapı profilinden yaptığı 3 tekerlekli arabayla her gün köy kahvehanesine götürüyor

'Kapı profili'nden arabasıyla engelli oğlunu gezdiriyor
Bu içerik 1506 kez okundu.

NİĞDE(AA) - Niğde'nin Çamardı ilçesine bağlı Celaller köyünde yaşayan 82 yaşındaki Zarife Yıldırım, 58 yıldır özenle büyüttüğü doğuştan bedensel engelli oğlunu her gün köydeki demirci ustasının kapı profilinden yaptığı üç tekerlekli arabayla kahvehaneye taşıyor.

Emektar anne Zarife Yıldırım, ilerlemiş yaşına rağmen 58 yaşındaki doğuştan bedensel engelli oğlu Ersin Yıldırım'a ilgi ile bakıyor.

Oğlunun yemeğini yediren, banyosunu yaptıran, kıyafetlerini giydirip çıkaran ve tuvalet ihtiyacını gidermesinde yardımcı olan Yıldırım, yürüyemeyen oğlunu evde canı sıkılmaması için dışarı çıkarıyor.

Temiz hava alması ve kahvehanede vakit geçiren köy sakinlerinin sohbetine ortak olması için oğlunu kahvehaneye götüren Yıldırım, bunun için birkaç yıl önce köydeki demirci ustasının kapı profilinden yaptığı 3 tekerlekli arabayı kullanıyor.

Annesinin yardımıyla arabasına bindirilerek kahvehanenin yolunu tutan Ersin Yıldırım, köy sakinlerinin sohbetine ortak olup çayını yudumladıktan sonra komşuları tarafından evine getiriliyor.

Çamardı ilçesi Zarife Yıldırım Celaller köyü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.