Rize şehir hastanesi dörtyol

Rizede yapılması planlanan şehir hastanesi dörtyol köyünde

Rize şehir hastanesi dörtyol
Bu içerik 1461 kez okundu.

Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize’ye şehir hastanesi kurulabilmesi için 300 dönümlük bir alana ihtiyaç duyulduğunu, arazinin bulunması halinde ise Rize’ye tam teşekküllü bir şehir hastanesinin kurulabileceğini söyledi.
Bunun üzerine yapılan araştırmalarda şehir hastanesinin uygun yer aramaları sonucunda dörtyol köyünde konumlandırılması muhtemel gözüküyor. Şehir merkezine tünel bittikten sonra en yakın (2km) yer olduğu söyleniyor. Tünel çalışması hastahanenin buraya kurulmasında en büyük sebep olarak gözüküyor.

rize şehir hastahanesi

Karal şunlarıda ifade etti:
Rize Devlet Hastanesi ile RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yetersiz kalması yönündeki soruya ise Karal şöyle cevap verdi: Rize’de yaklaşık olarak yatak sayısı 1000 civarında. Kaçkar Devlet Hastanesi, Çayeli İshakoğlu Devlet Hastanesi, Rize Devlet Hastanesi ve RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinin toplam yatak sayısı 1000 civarında. Sağlık Bakanlığı verilerine göre 330 bin nüfuslu ile oranla 1000 yatak sayısı eşdeğer bir oran olup yeterli görülüyor. Rize Devlet Hastanesinin doluluk oranı yüzde 60-70, Eğitim ve Araştırma Hastanesi yüzde 110. İnsanlar istiyor ki hep doçent ve profesöre muayene olalım. Sıralamayı takip edip aile hekimlerinden başlarsak böyle bir yığılma olmayacak. Bizim bir de dezavantajımız var. Yazın Rize’nin nüfusu yaklaşık olarak 3 katına çıkıyor. Bundan dolayı burada ciddi problemler yaşayabiliyoruz. Ancak hesaplamalar ilin nüfusuna göre yapılıyor, mobil nüfuslar dikkate alınmıyor.

Buna göre rize merkezinde bu hastahanelerin yükünü alacak merkeze en yakın konumda şehir hastanesini kurmayı hedefliyoruz dedi.

Rizede il geneli yapılan söyleşilerde herkesin hemfikir olacağı en yakın mevkii dörtyol köyü gözüküyor.

rize şehir hastanesi dörtyol hastanesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.