Boş zamanlarında köy çocuklarına okumayı sevdirmeyi amaçlıyorlar

Bayburt Üniversitesinde öğrenim gören 15 öğrenci, boş zamanlarında köy çocukları için okumayı daha zevkli hale getirmek için kitap ayracından oyuncağa kadar çeşitli ürünler yapıyor.

Boş zamanlarında köy çocuklarına okumayı sevdirmeyi amaçlıyorlar
Bu içerik 1300 kez okundu.

BAYBURT (AA) - Bayburt Gençlik Merkezindeki etkinliklere katılan üniversite öğrencileri, köy okullarında eğitim gören çocuklara okumayı daha da sevdirmek için çeşitli eğitim materyalleri hazırlıyor.

Bayburt Üniversitesinde farklı bölümlerde öğrenim gören 15 kız öğrenci, ders ve sınavlarından arta kalan zamanlarını Gençlik Merkezince düzenlenen çeşitli etkinliklere katılarak değerlendiriyor.

Yaptıklarıyla köy çocuklarına faydalı olmayı amaçlayan üniversiteliler, minik öğrenciler için okumayı daha keyifli hale getirebilmek için Gençlik Merkezinin sağladığı malzemeleri kullanarak kitap ayracından oyuncağa kadar çeşitli ürünler yapıyor.

Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencisi Kübra Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gençlik Merkezindeki çeşitli etkinliklere gönüllü olarak katıldığını ifade ederek, Gençlik Merkezinin "Bir Tutam Emek" projesi kapsamında köy okullarındaki öğrencilerin okumaya ilgisini artırmak için çeşitli hediyeler hazırladıklarını söyledi.

Merkezin kendilerine sağladığı malzemelerle bu çalışmaları yaptıklarını dile getiren Yıldırım, "Farklı süs ve renklerde, öğrenci kardeşlerimizin beğenebileceği kitap ayraçları yapıyoruz. İnşallah tamamladığımızda bu ürünleri köy okullarına giderek öğrenci kardeşlerimize hediye edeceğiz." dedi.

Şeyma Çankaya ise arkadaşlarıyla boş zamanlarını verimli değerlendirmek adına Gençlik Merkezinin faaliyetlerine gönüllü olarak katıldıklarını ifade ederek, "Zamanımızı güzel değerlendirmek amacıyla Bayburt Gençlik Merkezine geliyoruz. Bir Tutam Emek adıyla başlatmış olduğumuz projeyi genç gönüllü arkadaşlarımızla birlikte yürütmekteyiz. Şu anda kitap ayraçları yapıyoruz. Bunun yanında eğitici oyuncaklar yapmakla meşgulüz. Biz bunları hem güzel vakit geçirmek hem de köy okullarında okuyan kardeşlerimizin mutlu olması için yapmaktayız." diye konuştu.

Muhabir: Abdulkadir Nişancı

Bayburt Üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.