Bitlis'e klimalı duraklar geldi

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Bitlis Belediyesi, kentin en işlek caddelerine klimalı 7 durağı hizmete sundu.

Bitlis'e klimalı duraklar geldi
Bu içerik 1435 kez okundu.

BİTLİS

Klimalı duraklar hızla ülke geneline yayılmaya devam ediyor.
Soğuk kış günlerinde insanların içini ısıtacak bekleme mekanları belediyeler tarafından klima yöntemi ile ısıtılıyor.
Klimalı duraklar arasına bitlis ili'de eklendi.

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Bitlis Belediyesi, vatandaşların soğuk havadan etkilenmemesi için kentin en işlek caddelerinde 7 klimalı durağı hizmete sundu.

Belediyeden yapılan açıklamada, vatandaşların soğuk havadan etkilenmemesi için klimalı kapalı duraklar yapıldığı belirtildi.

Bitlis'te çetin ve uzun süren kış aylarında otobüs duraklarında bekleyen vatandaşların sıkıntı yaşadığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Özellikle hasta, yaşlı ve çocuklar, soğuk ve fırtınalı havalarda otobüs duraklarında büyük zorluklarla karşılaşıyor. Toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların üşümemesi ve sıcak ortamda beklemelerini sağlamak için bugüne kadar kentin çeşitli noktalarına yerleştirilen 7 durağa, yazın serinletmesi kışın da ısıtması için özel klimalar konuldu. İlk etapta şehir merkezinde vatandaşların en yoğun beklediği merkezi duraklarda, kapalı klimalı duraklar yapılmaya başlandı. Bu durakların sayısı zamanla artacak."

Her durağın görevlilerinin olacağına işaret edilen açıklamada, görevlilerin sürekli durakları ve önündeki karları temizleyeceği bildirildi.

Muhabir: Şener Toktaş, İbrahim Yaldız

bitlis otobüs durakları klimalı druaklar Bitlis Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.