Evde yatan hastanız varsa oy kullanmaya götürülebilir

Oy kullanamayan evde yatar durumda olan hastalar için yapılan çalışma yüzleri güldürdü

Evde yatan hastanız varsa oy kullanmaya götürülebilir
Bu içerik 1243 kez okundu.

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Şu anda evde sağlık hizmetinden yararlanan yatalak hastaların referandumda oy kullanabilmeleri için gerekli işlemlerin yapıldığını açıkladı.

 

Sağlık Müdürü Tepe, 16 Nisan Pazar günü, oy kullanmaya gidemeyecek hastaları özel nakil aracıyla evlerinden alarak ilgili merkezlere taşıyacaklarından bu vatandaşların çağrı merkezlerine isimlerini yazdırmaları gerektiğini kaydettiği açıklamasında, "Eğer sağlıkları açısından kısıtlı durumda olan vatandaşlarımız oy kullanmak isterlerse bizlerde elimizden geldiğince onlara yardımcı olmaya çalışacağız. Rize İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 214 93 21 ile 444 38 33 nolu evde sağlık hizmetleri birimini aramaları durumunda veya aile hekimlerine ulaşmaları durumunda oy verme günü sağlık personeli refakatinde evlerinden alınıp yine uygun şekilde ekibimiz gözetiminde hasta nakil araçlarımızla tekrar evlerine geri götürüleceklerdir. Bu anlamda vatandaşlarımızın söz konusu numarayı arayıp isimlerini ve adreslerini vermeleri yeterli olacaktır." Dedi.

Hastanede yatmakta olan hastaların sağlık durumlarının elvermesi ve ilgili uzman hekimin onayı ile bu hizmetten faydalanabileceklerini belirten Tepe, bu hastaların doktorları ile görüşüp hastanelerin evde sağlık birimlerine taleplerini ulaştırmalarının gerekli olduğunu kaydetti.

Dr. Mustafa Tepe, “Ayrıca seçim günü olan 16 Nisan 2017 Pazar günü, oy kullanmaya karar veren vatandaşlarımız içinde aynı gün saat 16.00’a kadar evde sağlık hizmetleri koordinasyon merkezlerimiz bu numaralar ile açık tutularak hizmet vermeye devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Dr. Mustafa Tepe yatan hasta oy kullanma işlemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.