Minik yüreklerden örnek olacak haraketler

Elazığ'da ilkokul öğrencileri, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak kente gelen Suriyeli ailelerin çocukları için yardım kampanyası düzenledi.

Minik yüreklerden örnek olacak haraketler
Bu içerik 322 kez okundu.

ELAZIĞ - (AA) - Elazığ'da ilkokul öğrencileri, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak kente gelen Suriyeli ailelerin çocukları için yardım kampanyası düzenledi.

Koç İlkokulu birinci sınıf öğrencileri, kampanya kapsamında, harçlıklarından biriktirdikleri paralar ve ailelerinin yardımlarıyla temin ettikleri gıda paketleri ile kullanmadıkları giysi, oyuncuk ve eşyalarını, İHH İnsani Yardım Derneği aracılığıyla Suriyeli çocuklara ulaştırıyor.

Sınıf öğretmeni Leyla Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuklarda yardımlaşma ve dayanışma duygularının gelişmesini sağlamak amacıyla velilerin de desteğiyle kentteki ihtiyaç sahibi Suriyeliler için kampanya başlattıklarını söyledi.

Oyuncaklarını paylaştılar
Öğrencilerden Elif Ari, büyüklerinin kendisine hep ihtiyaç sahiplerine yardım edilmesi gerektiğini öğütlediğini anlatarak, "Harçlıklarımızla onlara bisküvi ve oyuncak aldık. Onlar ülkelerinden kaçıp gelmiş." dedi.

Yusuf Eymen (7) ise oyuncaklarının bir kısmını Suriyeli çocuklarla paylaştığı için büyük mutluluk yaşadığını belirterek, ''Kullanmadığımız eşyalarımızı vermeye gittik. Onlarla tanışmaya ve onlara yardım etmeye gittik.'' diye konuştu.

Muhabir: İsmail Şen

ilkokul öğrencileri elazığ Suriyeli ailelerin çocukları için yardım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.