Olumlu düşünmek
By Çok Bilmiş

Olumlu düşünmek

Bu içerik 138 kez okundu.

Olumlu düşünmek nedir ?
Bir fikrin veya düşüncenin karşı tarafa yansıttığı herhangi bir etkiyi daima iyiye yorma iyi düşünmeye olumlu düşünmek denir.

Olumlu düşünmenin faydaları nelerdir ?
İnsanı daima rahatlatır ve ruhen mutlu hissetmesini sağlar, Olumlu düşünmenin yan etkisi veya herhangi bir zararı yoktur. Bu sebeple olumlu düşünmenin insana yararı ok büyüktür. Aile içinde arkadaşlar arasında veya iş ortamında olumlu düşünmenin faydaları azımsanamayacak derecede büyüktür. İnsanların tamamı olumlu düşünseydi kimse kimseyle kavga etmez tartışmaz hatta hiçbir kötü söz ağızdan çıkmazdı. Ruhen, manen rahatlamanın yolu olumlu düşünmekten geçer. İnsan insanı anlayabilmesi için daima olumlu düşünmesi gereklidir.

"Olumlu düşünmeye çalışmak"
Olumsuz düşünen insan daima şeytanın fikirlerine uyarak "acaba şöylemi söylemiştir" mantığı ile karşısındaki kişiye kin güder.Buda devamlı manen insanı yorar.İyi niyetli olmayan insanların olumlu düşünebilmesi de zordur. Bu sebeple olumlu düşünebilmek aslında bir beceridir. Bu beceriyi elde edebilmek kazanabilmek yetenek ister. 
İnsanlar mantıklı düşünebildiklerinde daima kendini haklı görüp karşısındaki kişinin dediklerine alınabilir ya da yanlıs anlayabilir. Bu sebeple karşıdaki kişinin görüşlerine her ne olursa olsun saygı duymayı öğrenip hak verebilmeyi şart edinmek lazımdır. Yani kim ne derse desin olmuluya yorum "şundan dolayı haklı olabilir" mantığı ile haraket etmemiz gereklidir.
Olumlu düşünebilmek üzerinde çalışmaların yapılması, okullarda küçük yaştan itibaren öğrenilmesi gereklidir.

olumlu düşünmek nedir olumlu düşünebilmek yanlış anlamama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Kılıçdaroğlu artık zırhlı araçla gezecek
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.
Mahkemeden Anlı, Ata ve Kışanak'ın tutuklanmasına karar verdi.